Blbá nálada

Autor: Leonard Malacký | 10.12.2018 o 10:30 | Karma článku: 1,93 | Prečítané:  656x

Blíži sa koniec roku 2018. Ďalší premárnený osmičkový rok. Zo snemu SMER sme sa dozvedeli čo každý vie. Na Slovensku vládne zlá nálada.

Róbert Fico má opäť pravdu. Z jeho prejavu na sneme mnohých zaujala pozitívna správa pre mamičky. Plienky budú lacnejšie. Super.

Lenže Róbert Fico verejne odhalil niečo ďaleko závažnejšie. Napriek tomu, že žijeme určite najúspešnejšie obdobie, v spoločnosti je zlá nálada. Odkiaľ to ale rečník vie? Osoba v jeho postavení žije v inkubátore chránený od reálneho diania. Stretáva sa predovšetkým s „našimi ľuďmi“, ktorí sú zvyknutý s ním spievať jednohlas, to čo chce počuť. Odkiaľ vie, že nielen v Bratislave ale po celom Slovensku je zlá nálada? Že by na nete listoval média s opozičnými názormi? Prezeral facebookové stránky najväčších opozičných štváčov? Bratislava tá je predurčená pre zlú náladu. Bratislavčania tráviaci čas na internete, sociálnych sieťach a v kaviarňach. Tí sú nevyliečiteľne nainfikovaní opozičnými médiami. Ale prečo zlá nálada sa dostala až na salaše stredného Slovenska a na poľnohospodárske farmy na východe? Postihla občanov Humenného či Sniny. Riadne ďaleko od Bratislavy.

Róbert Fico a všetci postarší so zlou náladou máme skúsenosti. Bolo to dávno. Vtedy sa tomu hovorilo blbá nálada. Postihla celé Československo, vrcholila v koncom osemdesiatych rokov. Blbej nálady sa prví zbavili Poliaci, zakrátko Maďari, čerstvo sa z nej tešili Nemci. Rumunsku v uliciach Temešváru a Bukurešti proti zlej nálade bojovali. Len v Československu sa nič nedialo. Všetci, skutočne všetci vrátane príslušníkov vládnucej strany čakali kedy sa to stane, kto bude tým čo skoncuje s blbou náladou.

Tak je tomu aj dnes. Končí sa rok 2018. Dejinami predurčený osmičkový rok mal priniesť zmenu. Spočiatku sa zdalo, že nás z blbej nálady vykúpi obeť Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej. Z odstupom času je možno povedať, že Róbert Fico s „našimi ľuďmi“ všetky turbolentné udalosti roku 2018 ustáli. Kozmetické zmeny boli ozaj len kozmetické pre verejnosť. Strana je naďalej jednotná, pevne v rukách.

Do konca roka je zopár týždňov. Veronika Remišová spolu so všetkými štyrmi spolustraníkmi prevrat do konca roku nestihnú. Určite zháňajú darčeky pre najbližších. Darčeky zháňajú aj „eseťáci“. Teraz sú pasovaní do úlohy najväčších adeptov na realizáciu štátneho prevratu spolu s ich hlavnou hviezdou pánom prezidentom. Prevzali uvoľnené pozície po George Sorosovi. Ten sťahuje univerzitu z Budapešti do Viedne. Osud Slovenska je mu bokom. Média, tie s opozičnými názormi dostanú čo chvíľa po prstoch. Musia sa pripravovať na novú situáciu aby nedopadli tak ako v Maďarsku. V prístupe k médiám Viktor Orbán jednoznačne predbehol Róberta Fica. Na Slovensku je čo doháňať.

Ak sa to spočíta, osmičkový rok neprinesie vytúženú zmenu. Nemá ju kto do konca roka zrealizovať. Buďme si istý blbá nálada bude pokračovať aj v roku 2019. Dokedy?

Róbert Fico si položil aj otázku, „Kto môže za zlú náladu?“ Pozná niekto z Vás odpoveď?

Na záver ešte prosba pomimo. Nepoznáte náhodou, kde predávajú zrkadlá? Také ozajstné, nie tie z krajiny Krivých zrkadiel. Chcel by som ho podarovať. K Vianociam.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Spojenie nepríjemného a zbytočného

Máme síce neveľmi priekazné testy, ale kompenzujeme to tým, že ich aspoň úplne zle používame.


Už ste čítali?